SINCE 1929

Aktuality

Slávnostné otvorenie / znovuzrodenie Autoklubu Žilina

8. október tohto roku bol veľkým dňom pre Autoklub Žilina, ktorého korene siahajú až do roku 1929. Po osemdesiatichsiedmych rokoch, tak opäť ožil prvý oficiálny žilinský klub, ktorý združoval majiteľov a fanúšikov automobilov. Akcia sa odohrávala v obci Belá pri Žiline vo Village resort HANULIAK, kde má klub aj svoje oficiálne sídlo. Hlavný program bol nachystaný na sobotu, ale prví aj medzinárodní účastníci prišli už o deň skôr a tak už v piatok večer bolo pred hotelom k videniu slušný počet nielen historických vozidiel.

 


JEEP Willys, Renault Celtaquatre a Porsche 911 Carrera

Klub sa chce profilovať nielen ako veterán klub, ale nájdu v ňom miesto aj vozidla o poznanie mladšie. Skupinu týchto vozidiel reprezentovali superšport AUDI R8 V10 plus, dvanásťvalcové GT od Ferrari s názvom F12 Berlinetta, športový plug-in hybrid od BMW i8, či britská nesmrteľná klasika Aston Martin DB7. Ak by sme sa mali vracať v čase späť, tak by sme narazili na klubové Porsche 911 Carerra a slušnú zbierku youngtimer Mercedesov a skončili by sme pri veteránoch pozvaných hostí, kde najstarší bol Willys Knight z roku 1920, ktorý bol zároveň aj  najstarším vozidlom zrazu.

 

 

Bohatý program doplnila prezentácia modelov lietadiel od aeromodel clubu TUCAN a pre tých, čo nešoférovali bola pripravená aj ochutnávka piva z prvého belského pivovaru BBC (Belá Beer Company). Atmosféru tridsiatych rokov dotvárala swingová kapela Funny Fellows, hostesky a samotní účastníci, ktorí boli zladení s dobou, keď ich vozidlá predstavovali svoj vrchol automobilovej techniky. Ako pri každom slávnostnom otvorení ani tu nechýbalo symbolické prestrihnutie pásky, ktorého sa zhostili predstavitelia autoklubu: Jozef Hanuliak, Daniel Hančík a Tomáš Ďuriš.

 


Zľava Jozef Hanuliak, Daniel Hančík, Tomáš Ďuriš a kapela Funny Fellows.Funkčné modely lietadiel, ktoré svojimi rozmermi a detailmi vyrážali dych. Najstaršie vozidlo Willys Khnight 20 z roku 1920.

Následne sa uskutočnila spanilá jazda krásnou prírodou Malej Fatry, ktorú tvorilo takmer 22 historických vozidiel. Počasie nám na jazdu vyšlo na dané ročné obdobie takmer na jednotku. Na oficiálny záver sme vyhodnotili podľa hlasovania zúčastnených najkrajšie vozidlo a model, odovzdali sa poháre a pokračovala voľná zábava do neskorých ranných hodín. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí nám pomohli tento úspešný štart Autoklubu Žilina zorganizovať. Určite ide veľká vďaka členom klubu, zamestnancom Villiage resortu HANULIAK, pani Moškovej ako aj všetkým zúčastneným. Ďakujeme a vidíme sa skôr ako si možno myslíte ...

  

Text: Mgr. Daniel Hančík,
Foto: Mgr. Daniel Hančík,
Autogrip.sk


viac aktualít

Kontakt
© 2016, Autoklub Žilina, All rights reserved.